DFHS logo
  • Pon - Pia

    Na objednávku

  • Sobota

    Na objednávku

  • Nedeľa

    Zatvorené

Dominika Fabová Hair Studio

DFHS logo s kvetinou

Prečo kaderníčka vyžaduje pred niektorými úkonmi zálohu

Práca kaderníčky nie je o pevnej pracovnej dobe. Skutočne dobrá, kvalitná kaderníčka si svoj pracovný kalendár chtiac-nechtiac plánuje podľa potrieb jej zákazníčok. Inak by nedokázala uspokojiť potreby svojej klientely a celé jej podnikanie by stroskotalo. A to na obrovskú škodu práve tej klientely!

Pri rezervácii termínu na niektoré služby vyžaduje každá čo len trocha skúsenejšia kaderníčka zálohu. Aspoň symbolickú. U mňa je to spravidla € 10, ktoré mi musia byť doručené osobne alebo prevedené na účet do 2, 3 dní od dohodnutia termínu.

Práca kaderníčky na termínoch stojí

a nevyhnutne ich dodržanie vyžaduje aj od klientiek. Záloha má motivovať zákazníčku dodržať dohodnutý termín. Prísť a aj nechať si realizovať prinajmenšom tú službu, ktorá bola dohodnutá a ku ktorej sa záloha vzťahuje. Prečo je to až také dôležité?

Ak ide napr. o termín spoločenského účesu a teda v 95 % prípadov o termín v sobotu, kedy má väčšina ľudí voľno – v takom prípade snáď ani nie je čo vysvetľovať.

Ver mi, že ja by som veľmi rada mala pravidelne každý víkend pevne a spoľahlivo voľno a relax. Pretože počas týždňa odpracujem hodín až-až.

Lenže nejde to.

Poctivá práca dobrej kaderníčky je potrebná aj v sobotu

a ja nemôžem a ani nechcem nechať ťa ako moju klientku v štichu. Poskytnúť ti všetky služby od strihu, cez farbu až po vyživovacie kúry – a následne sa na teba vykašľať v sobotu, keď ideš na svadbu sesternici a chceš vyzerať očarujúco. Alebo v sobotu, keď sa sama vydávaš a chceš vyzerať dychberúco.

Nebolo by to fér a ja ani nemám to srdce

Preto niekedy pracuje vtedy, keď by som si po celom týždni bývala zaslúžila voľno. Záloha vo výške € 10 je minimom, ktoré mi v tom prípade prináleží.

Čo sa týka

zálohy za náročné služby, akou je napr. brazílsky keratín,

tie majú rovnako jednoducho pochopiteľný dôvod. Treba pre ne zabezpečiť nákladný materiál, ktorý nie vždy je možné držať skladom v kaderníctve. Niektoré tieto prípravky majú krátku trvanlivosť, iné sú príliš drahé. Takže aj o logistike je niekedy práca kaderníčky. Hlavným dôvod je však aj tak niečo iné.

A síce práve práca kaderníčky a jej hodnota

Konkrétne na brazílsky keratín si musím vyčleniť TRI HODINY môjho času. TRI HODINY (!), kedy som eventuálne namiesto tvojho keratínu mohla trom mojim klientkam zafarbiť vlasy. Čím by jednak po Košiciach bývali chodili tri spokojné dámy s čerstvo a pekne zafarbenou hlavou. A jednak ja by som si bývala zarobila moju mzdu.

A ty si jednoducho neprišla alebo si urobila chybu,

že si ma nepočúvala pri rezervácii termínu. A ani si si na tomto mojom blogu nenaštudovala, čo vlastne tebou vyžiadaná služba obnáša. A teda síce si prišla, ale po chvíli si odišla bez toho, že by si si bývala kúpila nejakú moju službu. Lebo ti vlastne v skutočnosti nevyhovovala – na čo si však prišla až pekelne neskoro.

Tým si ma úplne pripravila o zárobok aj o tri hodiny života

Stále sa ti zdá, že záloha smiešnych desať eur bola či je neadekvátnou? Alebo by si ju, naopak, na mojom mieste nastavila na € 50? 🙂

Moje kaderníctvo v Košiciach nájdeš na adrese Čingovská 3, 040 12  Košice-Nad jazerom. Termín návštevy u mňa si môžeš dohodnúť na čísle 0915 250 032. "Dominika Fabová Hair Studio" je značka, za ktorou už celkom pekná kôpka spokojných žien z metropoly východu Košíc vidí overenú a spoľahlivú kaderníčku. Na tejto mojej stránke nájdeš moje blogy o vlasoch, o účesoch, o starostlivosti o korunu krásu, kadernícky humor a pod.

Post a Comment