DFHS logo
  • Pon - Pia

    Na objednávku

  • Sobota

    Na objednávku

  • Nedeľa

    Zatvorené

Dominika Fabová Hair Studio

Kaderníčka v Košiciach, Košice, metropola východu

Never ani zďaleka každému, kto sa vydáva za kaderníčku!

Takmer každá kaderníčka v Košiciach vie aspoň niečo robiť dobre. Nie so ten typ, ktorý kritizuje či nebodaj ohovára iné kaderníčky. A len samu seba vyhlasuje za kráľovnú ženských korún krásy. Ale sú veci, na ktoré je treba dať si pozor.

Dostal sa mi do rúk komentár z webu, v ktorom sa nejaká slečna sťažovala, čo jej

istá kaderníčka v Košiciach vyviedla na hlave.

Nebolo by relevantné, aby som sa vyjadrovala k činnostiam ako takým či k výsledku. Nebola som pri tom a nemám to dokonca ani z dostatočne vierohodného zdroja na to, aby som komentovala priebeh vykonaných procedúr atď.

Zaujala ma však táto poznámka. Ide o citáciu z internetu, preto nie je použitá diakritika:

„A na zaver taka drobnostka, mam ju priamo od zamestnankyne nemenovaneho skraslovacieho salona v centre KE: myslime si, akymi kvalitnymi a znackovymi pripravkami nas skrasluju, ale pozor! Oni (lepsie povedane ony) si nakupia znackove vyrobky v takych nadobkach, ktore sa po vyminuti originalneho pripravku (sampon, kondicioner a co ja viem, co vsetko…) daju znovu naplnit. Ale tentokrat nie originalnou nahradnou naplnou, ale obycajnym lacnym pripravkom. A pri tych vsetkych procedurach nam nezabudaju tlacit po cely cas do hlavy kaleraby o tom, aku kvalitu nam prave na vlasy ci na tvar aplikuju a ze za kvalitu sa aj plati a podobne dristy.“

Hm. Drsné, však? Dúfam, že čítaš po sediačky. Pretože môžem či skôr musím ťa ubezpečiť, že mnohé

kaderníčky v Košiciach podobné praktiky robia.

A z vlastnej skúsenosti viem, že to nerobia len zamestnankyne v salónoch, ktoré si chcú prilepšiť k výplate. Robia to, žiaľ, aj kaderníčky, ktoré pracujú samé na seba.

Nejedna kaderníčka v Košiciach (ale keby iba tam…)

totiž razí názor, že zo zákazníčky treba vyťažiť, čo sa dá. Že čo si na sedenie priniesla v peňaženke, to by malo zostať v kaderníctve (či už v Košiciach alebo inde). Ja presadzujem „trocha“ iný postoj.

Pre mňa osobne niet väčšieho úspechu väčšej radosti a hrdosti, väčšieho zadosťučinenia a vyššej odmeny za moju námahu, než keď sa mi zákazníčka spred mesiaca znovu objaví vo dverách. Pretože to vždy znamenalo, znamená a bude znamenať jediné. Aj bez toho, aby to vyslovila nahlas. A síce, že bola s mojou prácou spokojná a preto sa vrátila.

Toto je zároveň aj mojou odpoveďou na tvoju nevyslovenú otázku. Ktorá určite znie nejako takto: „Kde mám istotu, že Dominika Fabová Hair Studio takto ‚nefejkuje‘ s prípravkami a nenahrádza kvalitné značkové a hodnotné materiály nejakými sračkami z drogérie?“

Nuž,ak by som toto niekedy urobila, klientka by na to musela prísť. Nikto nie je taký hlúpy, ani nepoňal aspoň podozrenie, že niečo nie je v poriadku. Keď v zrkadle vidí výsledok a medzi prstami

cíti kvalitu svojich akože ošetrených vlasov.

Taká klientka už by sa ku mne ako ku kaderníčke v Košiciach nikdy nevrátila. A mne sa veruže moje zákazníčky vracajú. Všimol si to aj môj bývalý priateľ, ktorý sa v roku 2018 rozhodol, že nie on mňa bude ťahať podnikať do Bratislavy a začínať od nuly. Ale že sa radšej prisťahuje za mnou do Košíc. Lebo on sa uživí kdekoľvek, ale mňa o moju

vernú a loajálnu klientelu nechcel pripraviť.

Ak ťa tento „príbeh“, táto téma zaujala, prečítaj si o nej viac v ďalšom blogu na tému „kaderníctvo Košice„.


Zdroj titulnej fotografie: flixbus.com

Moje kaderníctvo v Košiciach nájdeš na adrese Čingovská 3, 040 12  Košice-Nad jazerom. Termín návštevy u mňa si môžeš dohodnúť na čísle 0915 250 032. "Dominika Fabová Hair Studio" je značka, za ktorou už celkom pekná kôpka spokojných žien z metropoly východu Košíc vidí overenú a spoľahlivú kaderníčku. Na tejto mojej stránke nájdeš moje blogy o vlasoch, o účesoch, o starostlivosti o korunu krásu, kadernícky humor a pod.

Post a Comment