DFHS logo
  • Pon - Pia

    Na objednávku

  • Sobota

    Na objednávku

  • Nedeľa

    Zatvorené

Dominika Fabová Hair Studio

Dobré kaderníctvo Košice - to je #DFHS, Dominika Fabová Hair Studio

Interview

Tento rozhovor so mnou vyšiel online na istom spravodajskom portáli. Keďže ten má dĺžku textu obmedzenú na 3500 znakov pre jeden článok, ani zďaleka sa doň celé interview so mnou nezmestilo. Rozhodla som sa teda zverejniť kompletný text na tému „dobré kaderníctvo Košice“ tu.

Košice sú veľké mesto a kaderníctiev sú v ňom tucty. Lenže vygoogliť

„dobré kaderníctvo (Košice)“

za tzv. kresťanské peniaze nie je jednoduché ani v Bratislave, nieto na východnom Slovensku.

Nie je to jednoduché – avšak, vďakabohu, ani zďaleka to nie je nemožné. My sme natrafili na Dominiku Fabovú a jej Hair Studio. Ženu, hľadajúcu dobré kaderníctvo (Košice), presvedčí v Dominikinom prípade hneď niekoľko faktov.

Prvým je jej fanpage na sociálnej sieti. Respektíve skôr hodnotenia na nej. Mať pri niekoľkých desiatkach recenzií „hviezdičkový“ priemer 5.0 – to prosto nejde podviesť. Za tým musia byť naozaj

desiatky spokojných reálnych zákazníčok.

Na tejto fanpage je nemožné prehliadnuť niektorý z odkazov na Dominikin vlastný blogový web, nesúci pre zjednodušenie zapamätania jej meno. Články o starostlivosti o vlasy na ňom a celková úroveň tej stránky je druhým

nespochybniteľným argumentom kvality.

Alebo prinajmenšom toho, že Dominika Fabová vie, čo robí a rada svoje znalosti a skúsenosti odovzdáva zákazníčkam. (Ešte ľahšie na zapamätanie než jej blogový web však má jej oficiálna stránka. Určite každý uzná, že „kaderníčka.sk“ si nikto na Slovensku nemôže nepamätať.)

Pre mňa osobne

dôležitým faktorom pre výber kaderníčky,

ktorej zverím moju korunu krásy, je kaderníčka sama. Jej výzor, pôsobenie, povedzme „aura“, jej pestovanosť. Isto, hovorí sa, že obuvník spravidla chodí bosý. Ja ale nemôžem dôverovať človeku, ktorý sa mi má starať o vlasy – ak ten človek sám ich nemá perfektné. A nie iba vlasy: všímam si aj mejkap, nechty, upravenosť a čistotu oblečenia a pod.

Dominika je krásna žena. A nepíšem o tom, že v jej 19-ich rokoch bola finalistkou trenčianskej Miss. Lebo to nie je podstatné. Píšem o tom, že v jej salóne Dominika Fabová Hair Studio som ju našla upravenú, čistú, štýlovo oblečenú a voňavú. Napriek podvečernej hodine.

Dominika, prečo vlastne pôsobíš v Košiciach?

Fakt je, že študovala (za kaderníčku, samozrejme – poznámka autora článku) a vyrastala som v Trenčíne. Ale zhruba pred šiestimi rokmi som sa nechala zlákať na odchod do Košíc okrem iného za vidinou väčšieho trhu.

Začala si hneď podnikať?

Nie som povolaním dcéra, aby také niečo bolo možné. (Smiech.) Makala som štandardne pre šéfa do momentu, keď mi bola ponúknutá možnosť vziať si „naše“ (už vtedy celkom dobré) kaderníctvo (Košice) * do prenájmu. Fúha… Ešte dnes ma trošku mrazí, keď na to spomínam. Na jednej strane obrovská túžba po tom, byť sama sebe šéfom, rozhodovať, ísť absolútne vlastnou cestou.

Na druhej strane tá obrovská zodpovednosť, mať všetko len a len na vlastných pleciach. V dvadsiatich dvoch rokoch. V úplne cudzom meste, bez jediného príbuzného, ktorý by v krajnom prípade mohol pomôcť. Vlastne bez akejkoľvek potenciálnej pomoci či zázemia. Absolútne hodená do ľadovej vody – a plávaj.

Si všeobecne tvrdohlavá a ideš za tým, čo si zaumieniš?

To nechcem hodnotiť. Spýtaj sa mojich známych. (Znovu smiech. Dominika Fabová je prosto veselá povaha.) Ale v tomto prípade som mala gule a išla som do toho.

Dnes mám tak širokú a stabilnú klientelu,

že pri presťahovaní sa do nových priestorov som nepocítila ani najmenší výpadok obratu. Skôr naopak. A za to som nesmierne vďačná.

Že je tvoja klientela spokojná, to vidím na recenziách. Že si šikovná, to som videla vopred na množstve fotografií naozaj nádherných prác, ktoré publikuješ. A na komentároch pod nimi ako od majiteliek upravených vlasov, tak od rôznych obdivovateliek. Aj iné miestne prevádzky si určite zaslúžia titul „dobré kaderníctvo Košice“. Čím sa podľa teba odlišuje tvoje Hair Studio od ostatných kaderníctiev?

Starostlivosťou a inovatívnosťou.

To je príliš stručná odpoveď. (Tento raz môj smiech.) Skús to pre nás, lajkov trocha rozvinúť.

Rada. Pod „starostlivosťou“ myslím to, že sa

primárne zameriavam na ošetrovanie vlasov.

Nie na likvidáciu poškodených častí. Napríklad rozštiepené končeky vlasov neriešim skrátením účesu o 10 či 15 cm, ako to robia bežné kaderníčky. Mám špeciálny prístroj, ktorý dokáže odstrániť skutočne a doslova len a len rozštiepené konce. Nič viac. Tento kadernícky zázrak som v Košiciach začala používať ako prvá. Dnes môj postup už kopíruje zopár ďalších salónov. Ale pri všetkej skromnosti: moje skúsenosti budú ešte dlho zbierať.

Podobných technologických vychytávok mám viacero. Dnes existujú technicky a funkčne vycibrené nielen žehličky na vlasy, ale aj prístroje na aplikáciu rôznych vyživovacích sér priamo do vlasu. Alebo klimazóny, ktoré zároveň ošetrujú vlasy špeciálnym svetlom. Samozrejme, spomínam prístroje, ktoré ja osobne používam v mojom Hair Studiu, nie o ktorých som iba počula…

No a tou „inovatívnosťou“ mám na mysli to, že

si nenechám ujsť žiadne dostupné školenie.

Najviac ich tu v Košiciach robí zastúpenie práve tej spoločnosti, ktorej kozmetiku a farby na vlasy používam. Na tých som už kvázi inventárom a vlastne sa nielen školím. Dostávam aj dôveru ako členka realizačného tímu. Bežne už fungujem na kurzoch ako tzv. technológ. A to iba vďaka mojim skúsenostiam a referenciám, prirodzene.

Naozaj sa ešte kaderníčka tvojho formátu má čo učiť?

To máš tak: trendy v úprave vlasov sa menia spolu s módou. Ja dôrazne presadzujem prístup, nech každý nosí v prvom rade to, čo mu pristane. To ani netreba rozvíjať. Ale upravujú sa aj postupy pri vlasovej opatere a starostlivosti. Mnohé z toho, čo ma pred nejakými desiatimi rokmi učili na škole, už zďaleka neplatí. Menia sa techniky aj prístup k vlasu ako takému.

S týmito poznatkami sa vraciam zo školení a práve tieto znalosti aplikujem do praxe. Aj vďaka tomu

odo mňa moja klientela neodchádza.

Práve naopak: citeľne sa rozširuje. Vďakabohu.

Tvoja pokora pôsobí veľmi sympaticky.

Ďakujem. Som rada, že robím na teba pozitívny dojem napriek tomu, že pre dnešok moje pracovné nasadenie končím. Mám za sebou dve farbenia a dve moje zázračné vlasové kúry. To je presne hranica, za ktorú sa snažím nechodiť. Záleží mi na tom, aby žiadna moja klientka nepocítila, že už som po celom dni unavená a do starostlivosti o jej vlasy tým pádom už nedám toľko energie a snahy, ako by sa patrilo a ako si dotyčná zaslúži. Lebo každá moja

zákazníčka si zaslúži plné moje nasadenie

a na tom ja si zakladám.

Ty sama si zmienila veľkosť košického trhu… Uvažovala si niekedy nad posunom na ešte väčší a teda bratislavský trh?

Vieš, že doslova prednedávnom? A veľmi vážne. Môj priateľ pochádza z hlavného mesta a ja som bez problému mohla odísť za ním. On však môže žiť a pracovať kdekoľvek a prišlo mu ľúto surovo ma ukradnúť mojej východoslovenskej klientele. Vraj „prečo kaziť to, čo funguje“. Tak sa vyjadril po jeho preskúmaní môjho fungovania tu v Košiciach. (Zasa smiech.) Tak prišiel on za mnou a dnes už sú z nás oboch oficiálni Košičania.

No a neformulujem moje vyjadrenie v zmysle „košická klientela“, pretože to už roky nie je presné. Reálne

mám klientky aj z najvzdialenejších kútov

celého košického a prešovského kraja. A nesmierne ma to hreje na srdci, keď je zákazníčka opakovane ochotná precestovať za mnou aj viac ako 100 km.

Moja posledná otázka: starajú sa dnešné ženy o svoje vlasy? Alebo ináč: ktoré sa starajú viac? Mladšie či zrelšie? Dievčatá z okolia Košíc alebo skôr košické dámy?

Fakt je, že pociťujem – a veľmi sa z toho teším – stále väčší záujem o reštrukturalizačnú kúru na vlasy, ktorá je takou mojou srdcovkou. Klientky si ju nesmierne chvália a posielajú na ne stále ďalšie a ďalšie kamarátky.

Je naozaj takým malým zázrakom pre vlasy

a máloktoré iné dobré kaderníctvo Košice ponúka niečo podobné. A keď sa pýtaš, uvedomujem si, že…

… o podobné záležitosti majú záujem skôr mladšie ročníky alebo uvedomelé ženy. Myslím tým také, ktoré si uvedomujú dôležitosť starostlivosti o svoje koruny krásy. Ktoré vedia, že z času na čas vlasy ostrihať a zafarbiť nestačí. Že ich treba vyživovať, zjemňovať, hýčkať a podobne. No a o mne sa šíria zvesti, že práve na toto som odborníčkou. To ma napĺňa a motivuje.

(DominikaFabova.sk, 2018)

Dominika, vďaka za rozhovor a nech sa ti darí.


* Vysvetlivka administrátora blogu: niektoré slovíčka sú doplnené iba za účelom optimalizácie textu pre vyhľadávače. Na obsah a zmysel nemajú žiadny vplyv. V prípade tohto konkrétneho článku ide o spojenie „dobré kaderníctvo Košice“.

Moje kaderníctvo v Košiciach nájdeš na adrese Čingovská 3, 040 12  Košice-Nad jazerom. Termín návštevy u mňa si môžeš dohodnúť na čísle 0915 250 032. "Dominika Fabová Hair Studio" je značka, za ktorou už celkom pekná kôpka spokojných žien z metropoly východu Košíc vidí overenú a spoľahlivú kaderníčku. Na tejto mojej stránke nájdeš moje blogy o vlasoch, o účesoch, o starostlivosti o korunu krásu, kadernícky humor a pod.

Post a Comment